Grudzień 26, 2016

Recenzje

_brzegowy2Maria Brzegowy – dietetyk, współpracuje z wieloma magazynami i czasopismami branżowymi, członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu.

Podejście Krzysztofa do tematu to w 100% i moje podejście! Wszystko, ale z rozsądkiem. Odpowiedni balans między koniecznością, a przyjemnością, szybko przyniesie oczekiwane korzyści. A gdyby tak połączyć jedno z drugim i rozkoszować się słodyczą bogatą w składniki odżywcze? To możliwe! Krzysztof dzieli się właśnie takimi pomysłami.

Dwadzieścia dokładnie opisanych receptur na zdrowsze zamienniki słodyczy. Ciekawostki na temat głównych ich składników, opis przygotowań krok po kroku oraz finalny rachunek energetyczny i nie tylko! To propozycja zarówno dla tych, którzy poszukują po prostu zdrowszych zamienników, jak i dla tych, którzy liczą każdą kalorię, oraz gram białka, tłuszczu czy węglowodanów. To również świetny pomysł dla nas – dietetyków, w celu rozpisania jadłospisu. Nie trzeba samemu niczego przeliczać – autor wychodzi z tym na tacy. Wszystko w łatwo przyswajalnej formie, lekkim językiem, na czytelnych kartach.

https://mariabrzegowy.pl/
https://mbrzegowy.blogspot.com/

 

_justyna-markowskaJustyna Markowska – dietetyk, psychodietetyk. Pomagam kobietom skończyć z jedzeniem pod wpływem emocji, szczególnie słodyczy, nawet jeśli próbowały zrobić to już wielokrotnie.

Jako psychodietetyk w swojej pracy często spotykam się z osobami, których problemem jest zbyt częste sięganie po słodycze. Wiele z nich chce całkowicie wyeliminować je z diety, co oczywiście się nie udaje. Ebook „Fit Słodycze” polecam wszystkim, którzy mają taki właśnie problem i nie wyobrażają sobie życia bez słodyczy. Dzięki niemu dowiedzą się, że można jeść słodkości i nie mieć z tego powodu wyrzutów sumienia!

Dokładne przepisy, porady, wartość odżywcza smakołyków – chyba nie ma drugiego takiego opracowania na polskim rynku. Jednak największe dzięki dla Krzyśka za ostatni rozdział pt „Jak jeść słodycze i nie tyć”, bez którego ten e-book nie byłby tak wyjątkowy.

www.justynamarkowska.pl

fb-logo instagram_app_large_may2016_200

 

_karolina-czarnyKarolina Czarny – dietetyk i doradca żywieniowy

Ten ebook jest potwierdzeniem na to ze dbając o dietę nie trzeba rezygnować z przyjemności takich jak słodycze. Jest w nim mnóstwo przepisów na przepyszne ciasta, ciasteczka i inne słodkości, które będziecie mogli zjeść bez wyrzutów sumienia. Ponadto znajdziecie pomysły na przepisy z produktów, które dostarczą Wam mnóstwo witamin i składników mineralnych.

Z punktu widzenia dietetyka wiem, że największym problemem osób będących „na diecie” jest próba całkowitego powstrzymania się od jedzenia czegokolwiek słodkiego. Teraz już nie będzie takiej potrzeby :))

Serdecznie polecam !

fb-logo instagram_app_large_may2016_200

 

Alina Kowalczyk – dietetyk kliniczny, specjalista psychodietetyki

Czym dla mnie, jako dietetyka jest E-book „Fit słodycze”?

Niezwykle przydatną i sprawdzoną bazą przepisów na zdrowe słodycze, które mogę z powodzeniem wykorzystać w planowaniu racjonalnego odżywiania swoich klientów, w tym redukcji tkanki tłuszczowej, obalając mit, że podczas redukcji nie można jeść słodyczy.

„Fit słodycze” to przejrzyście zapisana treść obejmująca dokładnie wyszczególnione składniki, sposób przygotowania i liczne wskazówki, dzięki którym przygotowanie fit deserów staje się znacznie prostsze. Jeśli nie masz czasu na eksperymentowanie w kuchni, „Fit słodycze” są właśnie dla Ciebie.

Przepisy opierają się o produkty wysokiej jakości i wartości odżywczej, dzięki czemu bez obawy o swoje zdrowie, mogą stanowić element racjonalnego odżywiania.

Jako dietetyk kliniczny mogę śmiało polecić „Fit słodycze” oraz zachęcić do wypróbowania ich w swojej kuchni!

www.impilo.pl

fb-logo instagram_app_large_may2016_200

 

_dietetycyJustyna Bylinowska – doktor nauk z zakresu technologii żywności i żywienia warszawskiej SGGW, twórca i obecna redaktor naczelna największego portalu dla dietetyków w Polsce dietetycy.org.pl, zawodowo związana z dydaktyką przedmiotów z zakresu żywienia na uczelniach wyższych

Wielkim atutem książki „Fit słodycze” są szczegółowe tabele, w których ujęto dokładne zestawienia składników odżywczych przygotowanych słodkości – makroskładniki, błonnik, 9 składników mineralnych, 12 witamin, kwasy omega 3 oraz 6, a także obecne tłuszcze jedno, wielo- i nienasycone.

Dietetyk, który chciałby wprowadzić od czasu do czasu wartościowy deser dla swoich pacjentów nie będzie zmuszony do długotrwałego obliczania składników odżywczych w takim daniu – autor postarał się o ułatwienie – a co ważne przyspieszenie naszej pracy!

Ebooka poleciłabym dietetykom szukającym inspiracji na dania na słodko, osobom znudzonym tradycyjnymi wypiekami a także osobom chcącym zadbać o zdrowie i oprócz pustych kalorii dostarczyć sobie dobrych jakościowo tłuszczów, a także składników mineralnych i błonnika.

www.dietetycy.org.pl

 

_gluchowski2Paweł Głuchowski – trener personalny, szkoleniowiec, profesjonalny kulturysta, trzykrotny medalista Mistrzostw Polski w kulturystyce, Mistrz Europy 2015

Jeśli ze zdrowych składników mogę zlepić coś smacznego, po czym nie mam ochoty na tonę cukru to czuję ze wygrałem. Props duży dla autora za: świadomość jakości składników, znajomość podstaw żywienia, fajne obrazowanie (czytaj jak masz dwie lewe ręce i tak robisz zgodnie z zamysłem przepisu – nie da się tego sp***yć), jak również za policzenie ile kalorii, makro i mikro elementów znajdziemy w środku gotowego dania.

Jeżeli chcesz zdrowo wpasować się w podział swojego makro, a nie chcesz siedzieć nad tabelami z kalkulatorem, to masz już to wyliczone. Wcinasz kawałek batonika, który zlepiłeś i wiesz ile, czego do ciebie trafia. To znacznie ułatwia życie. Polecam śmiało. Tych, co lubią jeść, ale i lubią mieć formę namawiam wręcz – serio to może życie uratować :))

https://pawelgluchowski.pl/blog

fb-logo

 

_nata-zumbaNatalia Karcz – dietetyk, instruktor zumba fitness

Ebook Krzysztofa Domaszewskiego “Fit Słodycze” to nie tylko inspirujące i zdrowe przepisy które cały czas testuję, ale również wspaniały poradnik z dokładnie uporządkowanymi i przydatnymi informacjami. Nie brakuje w nim działu na temat cukru i jego zdrowych zamienników. Zawiera propozycje dań będących ucztą dla osób lubiących łakocie, ale też pragnących zachować świetną kondycję i zdrowy wygląd.

Każdy przepis w książce został szczegółowo opisany, a smakowite ujęcia to dodatkowy atut, aż ślinka cieknie. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że z ich przygotowaniem poradzi sobie każdy, nawet posiadający lekki anty-talent cukierniczy. Co do produktów potrzebnych do ich przygotowania: większość z nich znajdziecie w supermarketach, w których robicie cotygodniowe zakupy, po niewielką część będziecie musieli udać się do sklepu ze zdrową żywnością.

POLECAM ! 🙂

fb-logo instagram_app_large_may2016_200

 

_z-pamietnika-dietetykaBeata i Patrycja – autorki bloga „Z pamiętnika dietetyka”

W ebooku „Fit Słodycze” znajdziemy przede wszystkim bardzo ciekawe i zbilansowane desery, opatrzone dokładnym opisem przygotowania i listą potrzebnych składników. Autor dodatkowo załączył tabele zawierające dane odnośnie kaloryczności, zawartości białka, tłuszczu, węglowodanów, błonnika, witamin, składników mineralnych i kwasów omega 3 oraz 6. Jak dla mnie jest to doskonały sposób, by przydatne informacje pokazać w prostej i czytelnej formie.

Gdy przeglądałam książkę, nie mogłam oderwać oczu od tych słodkości, czasami trudno sobie wyobrazić, że bez białego cukru i zwykłej mąki można wyczarować takie cuda.

Myślę, że każda osoba dbająca o zdrowie lub rozpoczynająca dopiero swoją drogę do zdrowia, powinna posiadać taki przegląd po zdrowych słodyczach. Nie tylko, by móc przyrządzać fajne przekąski, ale by uświadomić sobie znaczenie składników i fakt – ile niepotrzebnych substancji znajduje się w produktach, które każdego dnia jemy. Nie bez powodu powiedzenie – jesteś tym co jesz, jest wciąż takie aktualne.

https://www.z-pamietnika-dietetyka.pl/

fb-logo